Sprzedaż - lody

Laur lody Cassate Poznań Produkcją lodów od 1949 roku zajmowała się pracownia Warta. Lodziarnia, która jako pierwsza rozpoczęła produkcję tradycyjnych lodów kulowych na rynku poznańskim, wówczas mieściła się w pasażu Apollo przy ul. Ratajczaka w Poznaniu, a w latach dziewięćdziesiątych przeniesiona została na ul. Wilczak 3 w Poznaniu.
Obecnie produkcję tradycyjnych lodów przejęła pracownia Expressowa, a ich kształt i nazwa nie uległy zmianie. Produkowane są i były lody cassate, palermo i bakaliowe, a z czasem wprowadzono nowy smak moccatino. Cassate to jednak najchętniej i najczęściej kupowane lody kulowe.
Lody cassate - czterowarstwowe szaleństwo: słodki smak śmietanki, owoc truskawki, pyszne bakalie otulone bitą śmietanką oraz smak czekolady, który przypomina dzieciństwo. Produkowane z podstawowych surowców, których bazą jest: śmietanka, mleko, jaja, cukier oraz dodatków takich jak: orzechy, rodzynki, kakao, owoce i czekolada, znalazły uznanie wymagających klientów. Świetnie smakują w rodzinnym gronie jak i na różnorodnych imprezach, same lub z dodatkiem bitej śmietany, owoców i sosów deserowych.

Produkowane od 1949r. niezmiennie rzetelnie, w oparciu o sprawdzone surowce i receptury trafiły w gusta licznej grupy klientów, czego dowodem jest zajęcie II miejsca w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na 2014r. „Nasze Dobre Wielkopolskie”.

Babka lodowa Poznań Mrożone słodkości produkowane są nadal na bazie tych samych ramowych receptur w niezmienionym kształcie, formowanie ich odbywa się ręcznie w metalowe formy, nadające im półkulisty, charakterystyczny kształt. Zawsze pakowane w folię i w zależności od klienta dodatkowo w estetyczne kartoniki o ujednoliconej szacie graficznej, oznakowane logo producenta. Od 2009 roku produkowane są przy pomocy nowoczesnych maszyn z racji uzyskania przez „Społem” Gastronomiczną Spółdzielnię Spożywców dotacji unijnych na ich zakup w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Nasze lody to gwarancja dobrego smaku, jakości i zadowolenia.


Lody z terminem do spożycia 6 miesięcy, można nabyć w dwóch wersjach: pakowane w folię z etykietą, posiadającą kod kreskowy lub dodatkowo w estetyczny kartonik. Kartony zbiorcze to 12 lub 20 kul.

Zapraszamy do pracowni Expressowa, ul. Wilczak 3, gdzie prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową lodów i innych wyrobów.
Zainteresowanych zapraszamy również do współpracy – warunki do uzgodnienia. Nasze wyroby dostarczamy specjalistycznym transportem na terenie Poznania i okolic. Istnieje możliwość użyczenia sprzętu do ekspozycji naszych lodów kulowych.

Serwis Catering - GSS
Serwis Catering - GSS
Serwis Catering - GSS
Serwis Catering - GSS
GSS Społem Poznań
Projekt i wykonanie: Tomasz Skoracki